P17-spelare på centralt matchläger

I dagarna, den 25-28 oktober, arrangeras ett centralt matchläger för P17-spelare på Bosön. 68 spelare har kallats och under lägerdagarna genomförs totalt sex träningar och fyra matcher där spelarna deltar i tre träningar och två matcher vardera.

Centralt Matchläger P17 på Bosön

  • Plats
    Bosön
  • Datum och tid

Deltagare

  • Alexander Abrahamsson
    Örebro Syrianska IF
  • Mahdi Afzali
    Friska Viljor-akademi FC
  • Abdelrahman Amer
    Forssa BK
  • Noah Anoman
    Kullavägens BK
  • Henric Asp
    Degerfors IF
  • Emilio Aydin
    Assyriska FF
  • Olle Backlund
    Norrby IF
  • Caspian Bengtsson
    Visby AIK
  • Emil Bergner Evander
    Umeå FC Akademi
  • Tim Berntsson Wikström
    Örgryte IS Fotboll
  • Linné Björk
    Lunds BK
  • Leo Björklund
    Tomelilla IF
  • Filip Björnstad
    IFK Stocksund
  • Elias Blomberg
    IFK Värnamo
  • Tiger Cornell
    FC Linköping City
  • Kahin Dahir
    Bele Barkarby FF
  • Alessandro Dahlin
    Stenungsunds IF
  • Hannes Davidsson
    Torslanda IK
  • Isak Ekmark
    IFK Haninge
  • Leon Englund
    Vasalund IF
  • Elias Engström
    IFK Luleå
  • Max Eriksson
    Östers IF
  • Oliver Eriksson
    Lira BK
  • Arad Esmaili
    Umeå FC Akademi
  • William Espell
    Östersunds FK
  • Hugo Fagerberg
    Mjällby AIF
  • Jakob Forsdahl
    Vänersborgs FK
  • Hannes Forsgård
    Skövde AIK
  • Emirhan Gecer
    Jönköpings Södra IF
  • Hannes Gidlund
    Kubikenborgs IF
  • Teo Hedén
    Lindome GIF
  • Joel Hedström
    IFK Eskilstuna
  • William Henriksson Liljedahl
    Dalkurd FF
  • Adam Herdonsson
    Östers IF
  • Rasmus Holmberg
    Nyköpings BIS
  • Marin Hrgota
    Jönköpings Södra IF
  • Amir Hussein Jafarzadeh
    Landvetter IS
  • Arvid Jerkgård
    IFK Mora FK
  • Hugo Jesslén
    IFK Lidingö FK
  • Eddie Karlsson
    Enskede IK
  • Kalle Kjellerup
    Ängelholms FF
  • Eliah Kronholm
    Hässleholms IF
  • Oskar Käck
    Sollentuna FK
  • William Lind
    Husqvarna FF
  • Filip Lindblom
    Åtvidabergs FF
  • Carl Ljungberg
    Degerfors IF
  • Aladin Malkoc
    Lunds BK
  • Axel Malm
    Västerås SK FK
  • Karl Martinsson
    Eds FF
  • Argjend Miftari
    Mjällby AIF
  • Lukas Minter Wettergren
    Trelleborgs FF
  • Denniz Mohammed
    Karlslunds IF FK
  • Alem Nezirevic
    Motala AIF FK
  • Oscar Nilsson
    Tallboda IF
  • Noah Nilsson
    FC Trollhättan
  • Carl Norén
    Boo FF
  • Jakob Norrman
    IFK Östersund
  • Axel Nyqvist
    Örgryte IS Fotboll
  • Laziar Osman
    Dalkurd FF
  • Andreas Ovat
    Örebro Syrianska IF
  • David Parkner
    IFK Stocksund
  • Samuel Persson
    Skövde AIK
  • Emad Adel Ali Qasem
    Nacka FC
  • Robin Ramberg
    Åby IF
  • Lukas Sandin
    Bollnäs GIF FF
  • Noah Sjöstrand
    Sandvikens IF
  • Hampus Skoglund
    IK Frej Täby FF
  • Hampus Stoltz
    Eskilsminne IF
  • Albin Svensson Almkvist
    IFK Lidingö FK
  • Joel Tawiah
    Kristianstad FC
  • Abiener Teklesenbet
    IK Brage
  • Oliver Toosi
    GAIS
  • Daniel Wennberg
    Märsta IK
  • Viktor Westman
    Strömsbergs IF
  • Sahle Jim Wållberg
    Umeå FC Akademi
  • Carl Wärme
    IFK Eskilstuna
  • Gaël Zackrisson
    FC Djursholm
  • Carl Ådahl
    IK Oddevold

Instruktörer

  • Viktor Eriksson Kursledare